Jsou tomu už čtyři roky, co jsme představili novou vizuální identitu. Ale změna se netýkala jen vzhledu, také jsme podnikli některé ekologické kroky a teď k nim přidáváme ještě další!

  

Žlutou k zelené

 

Optimistická žlutá barva je s JC-Metalem spojena už dlouhé roky. Když jsme v roce 2017 představovali nové logo a s ním celou vizuální identitu a například i katalogy, udělali jsme i další změny. Namísto igelitových reklamních tašek jsme začali používat tašky papírové a oslavili jsme i návrat tradičních síťovek. Nové katalogy a další tiskoviny publikujeme výhradně na certifikovaný FSC papír, který je vyráběn zodpovědně a s ohledem na přírodu. 

 Nová balicí technika

 

A letos jsme také změnili balení našich produktů. Zboží k odeslání uložíme do papíru a drti ze skartovaček. Aby se výrobky ani nehly, přidáme ještě polštářky z plastového recyklátu. Sami si je nafukujeme, tudíž vyrobíme pouze tolik, kolik potřebujeme, žádné plýtvání! 

Na závěr krabici uzavřeme papírovou lepicí páskou. Naše balíky tudíž již nepoznáte podle signifikantní žluté pásky a krabice také nepotiskujeme.

 

 

Ekologická páska

 

Jde o malý posun, který můžeme pro naši přírodu a planetu udělat, ovšem žádná změna není příliš malá – vždyt jsme strojaři a víme, jakou roli hraje každý milimetr. Přispět ke zdraví planety může prakticky každý, například tříděním odpadu, čímž jsme začínali kdysi i my. 

 

Dopis k zásilce